Kuupäev

25 aug. 2023
Expired!

Kell

18:30 - 19:30

Tuur Raeapteegis: “Johann Burchart VIII & Mon Faible”

Raeapteek kutsub vahvale tuurile, kus tähelepanu keskmes on kuulus raeapteeker Johann Burchart VIII, kes muuhulgas meie kultuurilukku olulise jälje on jätnud. Tuuril saame teada lähemalt Burcharti perekonnast ja seostest Raeapteegiga ning kuuleme, millega tegeles üks heal järjel, haritud ja lugupeetud härrasmees 19. sajandil.

Muidugi tuleb juttu tema kirglikust hobist, milleks oli antikvaarsete esemete kogumine. J. Burchart alustas oma koguga Mon Faible (minu nõrkus-pr k.) Raeapteegi pööningukorrusel. Raeapteekri kogul läks tõeliselt hästi – see on suures osas säilinud ning ka Burchart esemete kogujana tunnustatud. Apteekri tollaseid kirega kogutud objekte on võimalik uudistada Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone keldrikorruse harulduste ekspositsioonis.

👀Milline apteeker oli Burchart VIII, mida ta kogus, mis oli tema kire ajendiks ja miks/millal jõudsid eksponaadid Ajaloomuuseumisse? Nendele ja veel paljudele põnevatele küsimustele saabki vastused J. Burchart VIII-le pühendatud tuuril Kultuuriöö õhtul.

Programmi käigus pakutakse vanade traditsioonide kohaselt degusteerimiseks kuulsat vürtsveini klaretti*, soovijatele ürditeed. *Klarett on vürtsvein, mida valmistati ja müüdi Raeapteegis esimest korda juba aastal 1467.

Üritus on Kultuuriöö raames tasuta, aga kohtade arv piiratud!
Vajalik on registreerimine: revalirae@apotheka.ee

Asukoht

Raeapteek
Raekoja plats 11

Korraldaja

Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet
Email
kultuursport@tallinnlv.ee
Website
https://www.tallinn.ee/et/kultuuri-ja-spordiamet

Lisainfo

Vaata lisaks
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.