Kultuuriööst

Üle kahe aasta toimub Kultuuriöö taas. Seekordne ühepäevane linnafestival leiab aset reedel, 25.augustil ning kannab alapealkirja “Noorte päralt on maailm”.

 

Kultuuriöö on ühepäevane noorte kultuurifestival Tallinna linnaruumis.

 

Augusti viimasel reedel toimub üle aastate taas linna- ja kultuurifestival Kultuuriöö. Üheks päevaks, õhtuks ja ööks võtavad erinevad ja ootamatud linnaruumi punktid üle looming, eneseväljendus, muusika ja kunst.

 

Kultuuriöö eesmärgiks ongi meie linnaruumi elavdada, julgustada uuele lõuendile aina uusi pintslitõmbeid tegema. 

 

Kultuuriöö keskmes on sel aastal noored. Osa saama ja märkama on oodatud loomulikult kõik, aga esinejad, korraldajad ja loojad on ennekõike noored oma rõõmude ja rõhuasetusega. Seda läbi erisuguste kontsertide, ekskursioonide, õpitubade, etenduste, näituste ja arutelude.

 

Festivali kese on vanalinna tuiksoontel, kuid programm jõuab ka Piritale, kus ühendatakse jõud Pirita-Kose noortefestivaliga, ja Lasnamäele. See on teadlik valik, sest Tallinna põnev mitmekesisus väärib märkamist.

 

Varasemalt on Kultuuriöö toimunud augustikuu viimasel laupäeval,  sel aastal saab aga Kultuuriööd nautida augusti viimasel reedel.

 

Kultuuriöö kutsuti ellu toonase Tallinna Kultuuriameti poolt 2015. aastal inspireerituna Helsingi Taideiden yö´st ja Islandi Menningarnótt’ist (Kultuuriöö).

 

Esimene Kultuuriöö  festival toimus 29. augustil 2015. aastalTallinna vanalinnas ja mere ääres. Tallinlastel ja külalistel oli õhtust südaööni võimalik nautida tasuta kontserte, impro- ja tsirkuseetendusi, kinoseanssi ning osaleda ekskursioonidel, näitustel ja töötubades. 16 eri paigas toimus 39 üritust. Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti koostööpartneriteks olid Tallinna Filharmoonia, festivalCircus Tree 2015, Tallinna Linnamuuseum, Corelli Music, kino „Sõprus“ ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.

 

Viimane Kultuuriöö toimus 2020. aastal. Festivali programmist valdav osa toimus vanalinnas: kontserdid, ekskursioonid, õpitoad, näitused, etendused ja kinoseansid.

 

2023.a Kultuuriööd kureerib Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet koostöös Tallinna Haridusametiga.