Kultuuriööst

Kultuuriöö on 30. augustil 2024 toimuv kultuurifestival, kus ühe õhtu jooksul saab Tallinna linnaruum täidetud erinevate kultuuriüritustega. Tallinna linnas toimuvad Kultuuriööl erisugused kontserdid, ekskursioonid, õpitoad, näitused ja muud huvitavad kultuurisündmused.

 

2024.a toimuv Kultuuriöö kannab alapealkirja „Ääretud silmapiirid“ – pöörame tähelepanu äärealadel tegutsevatele alternatiivsetele kultuurivormidele. Kutsume noori ja põnevaid kultuuritegijaid üles prooviruumidest välja tulema ning ennast ja oma loomingut laiemalt tutvustama.

 

Kultuuriöö eesmärk on näidata Tallinna kultuurielu loovust, mitmekülgsust ja vaheldusrikkust, tutvustada põnevaid kohti,  sündmuskeskusi ning huvitavaid loojaid, anda platvorm ning kajastusvõimalus ka neile artistidele, kes igapäevaselt sellist tähelepanu ei saa.

Kultuuriöö on ühe õhtu kultuurifestival linnaruumis

_________________________________________


Eelmisel aastal toimus Kultuuriöö 25. augustil ning kandis alapealkirja “Noorte päralt on maailm”.

 

Augusti viimasel reedel toimus üle aastate taas linna- ja kultuurifestival Kultuuriöö. Üheks päevaks, õhtuks ja ööks võtavad erinevad ja ootamatud linnaruumi punktid üle looming, eneseväljendus, muusika ja kunst.

Kultuuriöö eesmärgiks ongi meie linnaruumi elavdada, julgustada uuele lõuendile aina uusi pintslitõmbeid tegema. 

Kultuuriöö keskmes olid  2023 aastal noored. Osa saama ja märkama olid oodatud loomulikult kõik, aga esinejad, korraldajad ja loojad olid ennekõike noored oma rõõmude ja rõhuasetusega. Seda läbi erisuguste kontsertide, ekskursioonide, õpitubade, etenduste, näituste ja arutelude.

Festivali kese asus vanalinna tuiksoontel, kuid programm jõudis ka Piritale (kus ühendati jõud Pirita-Kose noortefestivaliga) ja Lasnamäele. See oli teadlik valik, sest Tallinna põnev mitmekesisus väärib märkamist.

—————————————————————–

 

Varasemalt on Kultuuriöö toimunud augustikuu viimasel laupäeval,  viimasel kahel aastal saab aga Kultuuriööd nautida augusti viimasel reedel.

Kultuuriöö kutsuti ellu toonase Tallinna Kultuuriameti poolt 2015. aastal inspireerituna Helsingi Taideiden yö´st ja Islandi Menningarnótt’ist (Kultuuriöö).

Esimene Kultuuriöö  festival toimus 29. augustil 2015. aastal Tallinna vanalinnas ja mere ääres. Tallinlastel ja külalistel oli õhtust südaööni võimalik nautida tasuta kontserte, impro- ja tsirkuseetendusi, kinoseanssi ning osaleda ekskursioonidel, näitustel ja töötubades. 16 eri paigas toimus 39 üritust. Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti koostööpartneriteks olid Tallinna Filharmoonia, festivalCircus Tree 2015, Tallinna Linnamuuseum, Corelli Music, kino „Sõprus“ ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum.

Viimane Kultuuriöö toimus 2020. aastal. Festivali programmist valdav osa toimus vanalinnas: kontserdid, ekskursioonid, õpitoad, näitused, etendused ja kinoseansid.

2023.a Kultuuriööd kureeris Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet koostöös Tallinna Haridusametiga.