Kuupäev

25 aug. 2023
Expired!

Kell

19:00 - 21:00

Esietendus: Keithy Kuuspu “PAUS ISTU MINE”

Lavastus “PAUS ISTU MINE” on fragment ajast, mis on varastatud argipäeva kiirest kulgemisest ning asetatud suurendusklaasi alla sooviga jõuda pausini, seisakuni. Lavastus uurib pingestatud pausi läbi kummalisuse ja ülevuse tunde. Kogedes midagi tuttavlikku kummalise nihkega või alludes ülevusest tekkinud perverssele ekstaasile, nihestub reaalsus ning ankurdab kogeja olevikku: tekib paus ning võimalus tajuda kogemuse tuuma, ilma eelnevalt teadaoleva tähenduseta.
6 ilusat keha justkui valmistuvad millekski, mille eesmärki on raske hoomata: näib, et nad tegutsevad vaid selleks, et aega struktureerida. Pesumasin alustab oma tsükliga, kipsist kontsad murenevad gravitatsioonile alistuva keha all, jääst lühtri tilkumine tekitab sillerdavale põrandale võltsjärve, suur võrk ei ole millegi püüdmiseks, vaid sellele toetumiseks.
Publik ja etendajad leiavad end otsimas vaikusehetki peatumatu mõttevoo vahelt – , läbi absurdsete tegevuste, oksjoni kiiruse, nihkes objektide, ülevuse ja kummalisuse tunde. Sisemine ja välimine eksisteerivad koos loomuliku ja tehislikuga: kutse peatuda ja
vaadata aeglasemalt.
Vaadata uuesti.
Vaata lähemalt.
Keithy Kuuspu – Lavastaja-koreograaf
Martina Georgina, Agnes Ihoma, Jana Jacuka, Anumai Raska, Liisa Saaremäel, Johanna Vaiksoo – Etendajad
Mihkel Maripuu – Helikunstnik
Sasha Mirson – Valguskunstnik
Kairi Mändla – Lavakunstnik
Juss Heinsalu – Materjalidramaturg
Laura Cemin – Dramaturg

Asukoht

Sõltumatu Tantsu Lava
Telliskivi 60a-C1, Tallinn

Korraldaja

Sõltumatu Tantsu Lava
Website
https://www.stl.ee/lavastused/paus-istu-mine

Lisainfo

Vaata lisaks
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.