Kuupäev

25 aug. 2023
Expired!

Kell

14:00 - 21:00

Näitusetuur „Voolida, hoida. Hoovused Eesti keraamikas”

Näituse “Voolida, hoida. Hoovused Eesti keraamikas” kuraatorid kunstnik Kati Saarits, disainer Raili Keid ja kunstnik Laura Põld teevad Kultuuriööl, 25.08. kell 19 eestikeelse giidituuri ARSi Projektiruumis ning tutvustavad autoreid ja loomingut, mis selle näituse raames vaataja ette on jõudnud.

Grupinäitus „Voolida, hoida. Hoovused Eesti keraamikas“ hõlmab noppeid möödunud sajandi silmapaistvate autorite ning nüüdisaegsete kunstnike ja disainerite keraamikaloomingust.
Valikut Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogude ning nüüdisautorite teostest saadavad Kati Saaritsa päevikumärkmelaadsed ülesvõtted möödunud sajandi teise poole keraamikakunsti kajastavatest trükistest ja Leo Rohlini poolt koostatud mappidest, mis pärinevad ETDM-i arhiivist.
Näitusel tuleb täiendatuna taasesitamisele Raili Keivi kevadel Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis toimunud näitusel „TUBA“ eksponeeritud lauainstallatsioon, kust said tähelepanu Eesti keraamikaettevõtetes 1960.–1980. aastatel tooni andnud keraamikud ning ka mõned värskemad säravad leiud arhiividest.

Näitus kuulub EKA keraamika osakonna 100 aasta juubeli ürituste programmi.
Osalevad kunstnikud Anu Rank Soans, Ingrid Allik, Leo Rohlin, Velda Soidla, Anne Keek, Laine Sisa, Henriette Tugi Nuusberg, Annika Teder, Haidi Ratas, Tiina Lõhmus, Viive Väljaots, Helle Videvik, Juss Heinsalu, Kris Lemsalu, Mai Järmut, Helene Kuma, Urmas Puhkan, Lauri Kilusk, Laura Põld, Luule Kormašova, Naima Uustalu, Raili Keiv, Mariana Laan, Ene Raud, väljas on ka noppeid EKA tudengite projektidest.

Kuraatorid: Kati Saarits, Raili Keiv, Laura Põld
Kujundaja: Kadri Villand
Graafiline disain: Jaan Evart
Luuletus: Katrin Väli

 

Kultuuriööl on ARS Kunstilinnaku Projektiruum külastajatele avatud kell 14:00 kuni 21:00
Näitus ja kuraatorituuril osalemine on tasuta.

Asukoht

ARS Kunstilinnak
Pärnu mnt 154, Tallinn

Lisainfo

Vaata lisaks
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.